Vo štvrtok 10. 11. 2016 pokračovala séria prednášok organizovaná naším Centrom o Dejinách starovekého Izraela. Svojou návštevou nás poctil J.E. Zvi Aviner Vapni, veľvyslanec Štátu Izrael v Slovenskej republike. Pán veľvyslanec na úvod predniesol krátku prednášku o význame Jeruzalema z historického hľadiska a o dôležitosti navštíviť Izrael pre každého, kto chce Biblii porozumieť lepšie. Po prednáške osobne odovzdal certifikáty o absolvovaní Letnej školy jazykov Biblie, organizovanej naším Centrom, účastníkom kurzu biblickej hebrejčiny pre začiatočníkov.
Program predelil malý koncert židovských piesní interpretovaných speváckym telesom Voces Gregorianae Cassovienses pod vedením doc. Jána Veľbackého.
Potom program pokračoval prednáškou Dr. Petra Juhása o Dejinách starovekého Izraela, tento krát so zameraním na vznik kráľovstva a na osobu kráľa Dávida.
Na prednáške bol prítomný aj pomocný biskup Prešovskej archieparchie, Mons. Milan Lach SJ.

Krátku reportáž, ktorá zaznela na rádiu Lumen o tejto tretej prednáške si môžete vypočuť tu a nižšie vám ponúkame zopár fotografií z tohto podujatia.